Nowe intro kanału

Pamiętacie stare intro mojego kanału YouYube? Takie biało-niebieskie? Cóż, służyło nam ono dobrze, ale nadeszła pora, aby się z nim pożegnać. Oto całkiem nowe, świeżo zrobione intro!

Wszyscy widzowie zobaczą jej już w piątek, na początku cotygodniowego filmu, jednak specjalnie dla Was udostępniłam je już dziś:

Chcecie poznać sekret? Wszystkie obiekty pojawiające się w tej animacji wyglądają na 2D, ale tak naprawdę to wszystko bryły 3D, tyle że ustawione do kamery płaskimi brzegami. Tak wygląda intro, gdy patrzy się na nie z boku, zamiast z punktu widzenia kamery:

Intro 2

Tak, nawet tekst jest 3D, a moje logo (motylek) w rzeczywistości jest teksturą nałożoną na walec.

Intro 1

Teraz, gdy wiecie, jak nowa animacja początkowa powstawała, w piątek będziecie mogli zaimponować pozostałym widzom swoją wiedzą.

Do zobaczenia za tydzień, w kolejnym poście!

6 Comments on “Nowe intro kanału

 1. Szczerze? Bardziej do twojego YT pasowałoby mi coś w odcieniach bieli i błękitu (przyzwyczaiłam się do banera). Ewentualnie razem z intrem zmieniłabym baner. Swoją drogą animacja bardzo ładna 😀 Można wiedzieć w jakim programie robiona?

  1. W pełni się z Tobą zgadzam. Jak najbardziej zamierzam zmienić baner, a także kartę końcową wideo, jednak zaczęłam od animacji początkowej, ponieważ stwierdziłam, że to ono najbardziej rozpaczliwie potrzebuje zmiany (ze statystyk wynikało, że spora część osób przestawała oglądać filmy na widok starego intra). Już rozpoczęłam pracę nad nową kartą końcową. Banerem planuję zająć się na końcu, bo jest najważniejszy (to on często decyduje o tym czy ktoś zasubskyrbuje, czy nie) i chcę móc mu poświecić maksymalną ilość czasu, energii i uwagi.
   A program, którego używałam to tak naprawdę darmowe narzędzie Clipmaker, dostępne na portalu Panzoid.

   1. Czyżbyś już wcześniej spotkała się z tą stroną? Dopiero co zaczynam przygodę z nią, ale jak na razie bardzo mi się podoba.

   2. Taa. muszę przyznać, że jest bardzo nieintuicyjny w obsłudze. Sama dopiero się uczę. W życiu nie udało mi sie stworzyć takiego fajnego intra, gdybym nie użyła jednego z dostępnych szablonów. To na jego bazie powstała ta animacja.

Comments are closed.