O lwiej odwadze

Dwaj kuzyni, Królik i Zając, opuszczają swój rodzinny las, aby zwiedzać świat. Podróżując, przeżywają liczne przygody, o jednej z których opowiada O lwiej odwadze.

Ta konkretna historia rozgrywa się na porośniętej pożółkłą trawą sawannie znajdującej się w upalnej Afryce. Chociaż w tym miejscu powinno się roić od zwierząt, równina zdaje się być całkowicie wymarła. Co się stało z jej mieszkańcami? Czy Królik i Zając zdołają im pomóc?

Co prawda manuskrypt jest już skończony, a także przeszedł wszystkie (bardzo liczne) redakcje oraz korekty, nadal jeszcze mam wiele do zrobienia. Przede wszystkim muszę jeszcze skończyć rysować ilustracje, a tych będzie nie mało, bo O lwiej odwadze ma być ilustrowaną książeczką dla dzieci. Nie należy także zapominać, że całość będę musiała złożyć, przygotować do druku i zanieść do odpowiedniej drukarni, bo przecież publikuję ją sama, bez pomocy jakiegokolwiek wydawnictwa czy pośrednika.

Postęp prac:

45 %

Galeria:

Ten szkic, podobnie wszystkie znajdujące się poniżej, to wstępny projekt wyglądu postaci. Ten konkretny rysunek pokazuje Królika, głównego bohatera książeczki. Jak wiele stworzeń w jego wieku, ma nieco zbyt wielkie mniemanie o sobie i swych możliwościach.

Zając, kuzyn Królika i jego wierny towarzysz podróży. Jest starszy, a także znacznie spokojniejszy od swego krewniaka. Zwykle stara się nie szukać kłopotów, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, dla dobra swych bliskich jest gotów bez wahania rzucić się w wir akcji.

Guziec, jeden z mieszkańców sawanny.

Najbardziej kłopotliwe okazało się wybranie odpowiedniego wyglądu dla Lwa. To jeden z najwcześniejszych szkiców, przedstawiający go jako wychudłe zwierzę starające się nadrobić brak tężyzny groźną miną.

Nieco późniejszy szkic przedstawiający tytularnego króla zwierząt. Tym razem Lew prezentuje się bardziej okazale. Wygląda na silnego i dobrze odżywionego.