Tysia z Zębatej Twierdzy

Tysia większość życia spędziła zamknięta w zaniedbanym, odciętym od świata zamczysku, za całe towarzystwo mając jedynie starego piastuna Abelarda, ponurą czarnoksiężniczkę Wilburgę oraz książki. Kiedy nareszcie nadarza się okazja zobaczenia, co znajduje się na zewnątrz, nastolatka korzysta z niej bez chwili wahania, nieświadoma jakie konsekwencje pociągnie za sobą jej decyzja.
Świat poza murami Zębatej Twierdzy potrafi być okrutny. Zwłaszcza dla kogoś takiego jak Tysia, która bardzo się różni od większości dziewcząt w jej wieku.

Ukończyłam już wczesną wersję manuskryptu, która na tym etapie jeszcze nie nadaje się do tego, aby komukolwiek ją pokazywać. Obecnie jestem w trakcie nanoszenia poprawek, co bardzo często sprowadza się do pisania od nowa całych rozdziałów.

Postęp prac:

40 %

Galeria:

Pierwszy szkic przedstawiający główną bohaterkę, jakikolwiek powstał. Rysowałam go, jak to się mówi, „na kolanie”, podczas pobytu na plaży, za pomocą przyborów plastycznych mojej dziewięcioletniej kuzynki. Jeszcze raz dziękuję za pożyczenie kredek i bloku, Zosiu!

Studium mające zbadać, jak mogłaby wyglądać mimika twarzy u kogoś takiego jak Tysia. Te małe plamki to farba. Trochę nam się rozchlapała, kiedy Zosia i ja dałyśmy się nieco zanadto ponieść naszym zapędom artystycznym.

Jeszcze więcej przeróżnych min w wykonaniu Tysi.

Pierwsza praca cyfrowa przedstawiająca naszą heroinę. Jest dosyć prosta, bo nie miałam wiele czasu na jej narysowanie. Powstała w ciągu zaledwie kilku godzin! Pojawiła się na całe dwie sekundy w 37. odcinku Scribble Kibble – programu poświęconego animacji, rysunkowi oraz niezależnej działalności artystycznej.